چرا گاو صندوق کاوه از زیر آوار پلاسکو سربلند بیرون آمد؟!

حادثه پلاسکو فرصتی برای بررسی استاندارد گاوصندوق هاست. از همین رو گفتگویی مختصر با مجید بهزادی، کارشناس بخش فروش گاو صندوق کاوه داشته‌ایم.

حادثه پلاسکو فرصتی برای بررسی استاندارد گاوصندوق هاست. این روزها گاو صندوق را می شود از وانتی‌هایی خرید که برای سود بیشتر به نام کاوه محصول خود را می‌فروشند اما تا چه حد می‌شود به این گاوصندوق‌ها اطمینان کرد؟  از همین رو گفتگویی مختصر با مجید بهزادی، کارشناس بخش فروش گاوصندوق کاوه داشته‌ایم که مشروح آن را می‌توانید در ادامه بخوانید.

- آقای بهزادی چرا گاو صندوق کاوه مثل سایر گاوصندوق‌ها در فاجعه پلاسکو آسیب ندید؟

-خیلی خلاصه میشود گفت که چون تنها صندوق با نشان استاندارد در ایران است.

- گاوصندوق استاندارد باید چه مزیتهایی داشته باشد؟

گاو صندوق استاندارد باید از دو امتحان سربلند بیرون بیاید: یکی آزمون ارتفاع و یکی آزمون کوره. در آزمون ارتفاع گاو صندوق را با کمک لیف تراک بالا می‌بریم و رها می‌کنیم. بعد از این آزمایش گاوصندوق نباید متحمل آسیب جدی بشود مثل اینکه درِ آن دفرمه شود. در آزمون کوره، به گاوصندوقِ حاویِ اسناد حرارتی معادل 600 تا 800 درجه می‌دهیم. گاوصندوق استاندارد باید قدرت محافظت از اسناد داخلش را داشته باشد. گاوصندوق‌های کاوه هر دو این آزمون‌ها را با موفقیت گذرانده و نشان استاندارد را دریافت داشته اند.

-به جز نشان استاندارد آیا مزیت‌های دیگری هم می‌شود برای گاوصندوق کاوه برشمرد؟

- بله باید گفت که تمام متریال مورد استفاده در گاوصندوق‌های ما درجه یک و ساخت شرکت می‌باشند نه جنس ارزان قیمت خارجی. به طور مثال دستگیره و یراق کاوه برنجی است نه مانند مورد‌های تقلبی از جنس آهن.

- آیا با کسبه‌ای از پلاسکو دیدار داشتید که از این بابت ابراز رضایت داشته باشند؟

- بسیار زیاد این اتفاق افتاد. حتی الان بسیاری از کسبه‌ی مجتمع نور، که سابقا در ساختمان پلاسکو مشغول بودند، مشتری ما هستند. این گفته‌ی من را می‌‌توان با پرسش از کسبه‌ی پلاسکو راست آزمایی کرد.

- ممنون آقای بهزادی از وقتی که گذاشتید.

-ممنون از شما.

Top